Asist'in Mesajı
  Sıkça Sorulan Sorular
  Alarm Haberalma Merkezi
  Alarm Sistemleri
  Bayiliklerimiz
  Referanslar
  Abone Bilgi Güncelleme Formu
  Öneri ve İstek Formu
  Asist Yetki Belgesi

Asist Müşteri Girişi

Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
 

     
  Sıkça Sorulan Sorular  
     
  1) ALARM HABERALMA MERKEZİ NASIL ÇALIŞIR?

Alarm Haberalma Merkezinin (AHM) çalışabilmesi için öncelikle alarm sisteminin kurulmuş olması gerekir. Kurulu olan alarm sistemi, sabit veya GSM telefon hattı üzerinden, en son teknoloji ile desteklenerek gerekli sinyal ve bilgileri AHM'ne iletir. Asist haberalma merkezi 365 gün 24 saat esasına dayalı olarak çalışmakla birlikte, ulaşan tüm sinyalleri içeriğine göre gerekli birimlerle (itfaiye, jandarma, polis, sağlık kurumu vs.) anında irtibata geçerek güvenliğinizi garantiler. İşyerinizin, evinizin, banka şubeniz ve diğer kurumların sabah, akşam, tüm mesai ve tatil günlerinde açma/kapama bilgilerini kontrol eder, raporunu sizlere sunulmak üzere düzenli olarak hazırlar. Alarm Sisteminde vermiş olduğunuz kişi ve şifreleri üzerinden yapılan izlemelerde, sistemin kurulu olduğu birimin ne zaman ve kim tarafından açılıp, kapandığını görmenizi sağlar. Bu hizmet sayesinde sisteminizi sadece hırsızlık ve yangın amaçlı kullanabildiğiniz gibi takip amaçlı da kullanabilirsiniz.

Asist haberalma merkezine bilgi göndermesi amacı ile ayrı bir telefon hattına ihtiyaç yoktur.

Bir alarm anında telefon hattı meşgulse, sistem konuşmayı keserek alarma öncelik verir. Sistem, test sinyali, açma ve kapama bilgilerini gönderirken şehiriçi tarifesine göre günde 1-2 kontör harcamaktadır.

2) HABERALMA MERKEZİ İÇİN EK BİR TELEFON HATTI GEREKİYOR MU?
TELEFON FATURASI KABARIK GELİR Mİ?

Sistem ek bir telefon hattı gerektirmez mevcut telefon hattınız üzerinden sistemimize bağlanabilirsiniz. Aynı anda telefonunuzu kullanabildiğiniz gibi merkezimize bağlantınız sağlanmış olur. Bir alarm anında telefon hattı meşgulse, sistem konuşmayı keserek alarma öncelik verir. Sistem, test sinyali, açma ve kapama bilgilerini gönderirken şehiriçi tarifesine göre günde 1-2 kontör harcamaktadır.

3) ELEKTRİK KESİNTİSİNDE SİSTEM ÇALIŞIR MI?

Kesintilerde alarm sistemi içindeki akü devreye girer. Alarm panelinin aküsünün kalitesine göre sistem minimum 7-10 saat kesintisiz çalışır.

4) ALARM SİSTEMİ KURDURURKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Alarm sistemi kuracak firmanın, alarm sistemi kurma yeterlilik belgesini valilik ve emniyet müdürlüğünden almış olması kesinlikle gerekmektedir. Asist, Alarm Merkezi kurma ve işletme yeterlilik belgesi sahibidir ve 2498 sayılı kanun kapsamında hizmet vermektedir. Asist 2495 kapsamında silahlı koruma altına alınmış ilk gözlem istasyonudur. Yetki belgesi olmayan işletmelerin kurmuş olduğu alarm sistemleri genellikle haberalma merkezi ile uyum sağlamamakla birlikte, yasal ve profesyonel güvenlik kurallarını gözardı etmektedir. Alarm sisteminizin İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün vermiş olduğu yetki belgesini almamış bir işletme tarafından kurulu ise, Alarm haberalma merkezine abone olamazsınız.